Jak kupić dobre buty sportowe?

Opublikował Bloger 03/02/2014 0 Komentarzy

buty sportoweButy sportowe muszą być wygodne i trwałe

 
Dla przypomnienia wszystkim tym dla których noc sylwestrowa jest czarną dziura w pamięci informujemy, że większość z was obiecywała sobie uprawianie  większej ilości ruchu. Jedne z was jogging dla poprawienie kondycji, inne aerobik, żeby spalić poświąteczne pozostałości, a jeszcze inne  wyrzeźbienie swoich ciał z myślą o paradowania na plaży. Ale żeby się zabrać do uprawiania sportu musisz mieć wygodne buty sportowe. Odpowiednie obuwie chroni przed kontuzjami i sprawia, że ćwiczy nam się przyjemnie. Dobre buty są jednym z elementów motywowania, ponieważ tylko gdy ćwiczy nam się dobrze, mamy motywację do kontynuowania. Bez odpowiednich butów możesz zapomnieć o tym, że zdrowy tryb życia stanie się Twoją pasją i nawykiem.
 

Załóż wygodne buty i ćwicz już dziś!

 
Jeśli wasza pamięć jest tu i teraz, warto się trochę oderwać i przypomnieć sobie o lecie. Okres, w którym trzeba zaprezentować nasze półnagie ciała. Trzeba się za to zabierać od zaraz, bo chyba nie chcecie być zaskoczone tym faktem tak jak drogowcy zimą, która co roku wyskakuje im jak królik z kapelusza?  Z własnego doświadczenia wiem , że doskonałą motywacją do ćwiczenia jest zakup idealnego stroju, ale przede wszystkim obuwia. Przez lata popełniałam ten sam błąd wchodząc do sklepu sportowego wybierałam te buty, które odpowiadały mi designem czy kolorem, oczywiście moim oczom pokazywały się napisy fitness, jogging itp , a jednak konsekwentnie latami je ignorowałam. Do czasu kiedy pojawiłam się na treningu personalnym, a mój trener surowym wzrokiem zmierzył moje nowiuśkie obuwie. Od razu domyśliłam się ,że chodzi o to iż buty do biegania nie nadaje się do treningu na siłowni. Kilka dni później postanowiłam poszukać idealnych adidasów. Jako że tego roku zima jest dla nas wyjątkowo łaskawa, postanowiłam wybrać się na jogging jednak tym razem w dobrze dobranych butach. Pomocny okazał mi się trener, który jak nikt inny znał się tego rodzaju sprawach. Udzielił  mi kilku rad, którymi postanowiłam się z wami podzielić
 
  • Buty do biegania kupujemy popołudniu, kiedy nasza noga jest już lekko napuchnięta.
  • Mierzymy je na skarpetkę, która będzie nam służyła do treningu.
  • Pięta nie powinna ruszać się w bucie podczas biegu i ocierać ścięgna achillesa. Takie ocieranie może powodować nieprzyjemne rany, jak również powoduje szybkie zniszczenie wyściółki buta. Nie wstydź się biegania po sklepie. Dobre sklepy biegowe mają czasem 20- metrowe bieżne na terenie sklepu! Warto w ten sposób przymierzać buty, wtedy będą one dla nas inwestycją na kilka sezonów.
  • Buty do biegania powinny być dopasowane od razu, nie liczmy na to  że skórzany but się rozciąga, ich zadaniem jest trzymanie naszej stopy w odpowiednim ułożeniu.
 
A teraz moje drogie do roboty ruszamy na wyprzedaże w poszukiwaniu,tym razem butów sportowych! Ja przy okazji takich poszukiwań znalazłam kolejną motywację, piękną markową sukienkę przecenianą o 60%, a do tego potrzebne będą mi szpilki, więc najpierw trening, a potem w ramach odpoczynku przekopę Internet poszukując kolejnych pantofelków.