Jak kupić dobre buty na wysokim obcasie

Opublikował Bloger 20/01/2014 0 Komentarzy

Wystrzałowe szpilki na wysokim obcasieDobre buty na wysokim obcasie to skarb

 
Każda dziewczyna wiem jak istotne w życiu są pantofelki. Kopciuszek jest przykładem na to, że para butów może odmieć życie kobiety. A jak wiadomo bajki tworzone są w celu przekazywania morałów, idąc tym  tokiem  myślenia warto zastosować się do przekazywanych od pokoleń uniwersalnych prawd. Zbliżający się sylwester jest doskonałą okazją do kupna kolejnej pary butów na wysokim obcasie. Ostatni dzień roku to także czas składania postanowień. Nie zawracajmy sobie głowy postanowieniami typu: przejdę na dietę, zapiszę sie na siłownie, itp. Te same postanowienia składane od lat 1 stycznia nie przynoszą efektów, nie  dotrzymanie obietnicy powoduje tylko nasze gorsze samopoczucie. Lepszym  noworocznym postanowieniem będzie: KUPIE NOWE BUTY NA OBCASIE!
 

Jakie buty na obcasie kupić, żeby nie żałować

 
Osobiście nie znam kobiety, która nie dotrzymała by takiego postanowienia. Aby nie zaniechać noworocznych postanowień należy szybko zabrać się do ich realizacji. Dobrym momentem będzie styczeń, czas zimowych wyprzedaży. Przed przystawieniem do wyznaczonego sobie celu warto poznać kilka rad dotyczących kupowania szpilek:
 
  • Obcas- w brew pozorom wygodny but może mieć niebotycznie wysoki obcas, istotne jest jednak ułożenie. Aby buty były wygodne  musi być on umiejscowiony dokładnie po środku pięty. Podczas przymierzania szpilek należy zwrócić uwagę jak rozkłada się ciężar naszego ciała.
  • Rozmiar-  trudno kupić idealne szpilki zazwyczaj są one o kilka milemetrów za małe lub za duże, najczęściej jest to różnica około pół rozmiaru. W przypadku tych butów lepiej kupić szpilki mniejsze niż zbyt duże. Z kilku powodów: pierwszy z  nich to taki, iż skóra i wyroby z zamszu ulęgają rozciągnięciu i doskonale potrafią dopasować sie do naszej stopy. Po drugie w zakresie usług szewca jest możliwość rozciągnięcia obuwia. Natomiast trzeci powodów to dostępność specjalistycznych preparatów najczęściej w formie pianki do rozciągania butów. Niestety nie wszystkim  tym  zasada podlegają buty z tworzyw sztucznych, ale tych nie warto kupować, ze względu na nie korzystny ich spływ na nasze stopy. Jeśli jednak uległaś czarowi za dużych butów, w takiej  sytuacji pomogą ci wkładki żelowe, jeśli chodzi o zakryte pantofelki najlepiej sprawdzi się stary babciny sposób czyli włożenie czegoś miękkiego( waty) w czubki butów.
  • Uzytkowanie- każda z nas popełnia nawet  kilkakrotnie ten błąd, kupiła buty na ostatnia chwilę. Piękne szpilki miały swoją premierę  podczas ważnego przyjęcia, a ich właścicielki, zamiast dumnie je prezentować i przetańczyć w nich cała noc, marzyły  jedynie by ściągnąć jej z obolałych stóp. Z własnego doświadczenia wiem, że buty należy kupować z dużym wyprzedzeniem. Dodatkowo zakupić chemiczny specyfik, albo dla fanek ekologii zastosować wodę z octem, tymi preparatami nasączyć nowiutki pantofelki, a potem paradować w nich w kilka razy. Gwarantuje, że w takim obuwiu możemy przetańczyć cała noc.
  • Cena- najlepsze jak najniższa szczególnie jeśli chodzi o zakupy w okresie po świątecznym kiedy nasze konto świeci już pustkami. Czasami kupujemy buty w niskiej cenie, ale po sezonie okazuje się, że nie nadają sie one już do użytku. Warto zastosować sie do zasady wyznawanej przez rodowite włoszki: nie stać mnie na kupowanie rzeczy tanich! W przypadku nabywania obuwia warto się do niej zastosować. Warto zainwestować większą ilość pieniędzy z kilku ważnych powodów. Po pierwsze buty z naturalnej skóry, ze względu na pochodzenie materiału mają swoja wartość. Najlepszy jednak pamiętać, że wydając na mnie spora sumkę może być to inwestycja na lata. Dobre szpilki o uniwersalnym fasonie będą nam służyły na pewno przez kilka dobrych sezonów. Czas wyprzedaży to doskonała okazja do inwestycji swojego kapitału w te ,,dzieła sztuki".
Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek możesz mieć pewność, że po zakupie nowych butów nie będziesz żałowała.