Primark Berlin – wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Opublikował Bloger 27/04/2013 0 Komentarzy

Informacje podstawowe

Od jakiegoś czasu bardzo modne, szczególnie dla mieszkańców zachodniej Polski stały się wyjazdy na zakupy do Primarka. 
Zacznijmy od tego, że mają kiepską stronę internetową, z której nie za dużo można się dowiedzieć. Ja popełniłem ten błąd i nie zebrałem sobie szczegółowych informacji przed wyjazdem. Próbując coś poczytać w podróży na ekranie telefonu komórkowego dostawałem szału. Dlatego też wszelkie informacje najlepiej zgromadzić przed wyjazdem do Primarka. 
Przed wyjazdem należy wiedzieć, że Primark zamknięty jest w niedziele. Jeśli przyzwyczajeni jesteście do polskiego spędzania niedzieli w centrum handlowym, to niestety rozczarujecie się. Na zakupy należy udać się na tygodniu lub w sobotę. Niedzielę zostawiamy sobie na odpoczynek i przymierzanie strojów? 
Godziny otwarcia sklepu Primark to Pon-Sob. 09:00 do 21:00
 

Dojazd do Primarka

Zakładam, że skoro czytacie ten wpis wybieracie się do Berlina i wiecie jak tam trafić?. Tworząc plan przyjmijmy założenie, że dotarliście do Berlina i tam będzie Wasz punkt startowy. 
Zacznijmy od adresu sklepu, ponieważ na stronie internetowej niemieckiego Primarka wcale nie tak łatwo odnaleźć gdzie się znajdują. Primark mieści się pod adresem Walther-Schreiber-Platz 1  Berlin. Jest to bardzo przyjemna handlowa okolica, w której można znaleźć wiele fajnych sklepów. Zatem jeśli „odpukać” Primark nie przypadnie Wam do gustu, możecie bez obaw przenieść się i zrobić zakupy w innym sklepie. 
Do Primarka trzeba jakoś dojechać. W zależności od tego gdzie nocujecie w Berlinie staniecie przed dylematem: samochód, taxi czy komunikacja publiczna. 
Aby mieć pełne porównanie wyznaczmy sobie trasę z dworca głównego (Berlin Hauptbahnhof). 
 
 • Opcja 1 - Taksówką do Primarka. Jeżeli wybierzecie taksówkę, kurs w jedną stronę będzie Was kosztował około 17 Euro i zajmie około 30 minut. 
 • Opcja 2 - Własnym samochodem do Primarka. Będzie to także około 30 minut, kosztem będzie jedynie koszt paliwa oraz parkingu, który w okolicy jest… bezpłatny?. Zetem będzie to szybka i komfortowa podróż z dużym plusem w postaci bagażnika, do którego zmieści się wiele toreb wyładowanych po brzegi.
 • Opcja 3 - komunikajcą publiczną do Primarka. Trzecią z opcji jest komunikacja publiczna. Jest to bardzo wygodny sposób, ponieważ metro dojeżdża praktycznie pod same drzwi centrum handlowego, w którym znajduje się Primark. Na dworcu głównym należy udać się na peron numer 16 i wsiąść do pociągu linii S3, który jedzie w kierunku popularnego dworca ZOO (Berlin Bahnhof Zoologischer Garten). Jeśli jesteście z przyjaciółmi, to warto kupić bilet grupowy w cenie 15,5 EUR ważny przez 24 godziny od momentu skasowania. Będzie to najlepsza opcja dla przejazdu w obie strony. Bilet ważny jest na wszystkie środki komunikacji publicznej. Pociągiem należy dojechać do stacji Berlin Bahnhof Zoologischer Garten i tam trzeba się przesiąść do metra linii U9. Metrem jedziemy w kierunku Rathaus Steglitz i wysiadamy na 3 stacji od końca o nazwie Walther-Schreiber-Platz. Komunikacja w Berlinie jest bardzo prosta i dobrze zorganizowana. Trudno jest się zgubić, dlatego polecam ten sposób poruszania się po mieście. 

O Primarku

Skoro czytacie ten wpis to pewnie już coś wiecie o Primarku. Typowa sieciowa z fajnymi ciuchami, butami i dodatkami w bardzo przystępnych cenach. Cena jest naturalnie czynnikiem, która przyciąga do Primarka najbardziej. Fajne ubrania, nawet po przeliczeniu z euro na złotówki mamy po śmiesznie niskich cenach. Zastanawia mnie w takich chwilach jak śmieszne te ceny musza być dla Niemców, którzy przecież zarabiają średnio 4 razy więcej niż Polacy. Aż trudno uwierzyć, że na t-shirt muszą pracować… 5 minut?. 

Wybór w Primarku jest olbrzymi. Znajdziecie tu właściwie wszystko i w większości przypadków trzeba się mocno ograniczać ze względu na budżet. Przykładowe ceny w Primarku (ceny mogą być różne w zależności od promocji i dnia na który traficie):
 • Bluzki 5-10
 • Spodnie  5-10 
 • Spódnice 
 • Sukienki 10-25
 • Czółenka 10-25
 • Trampki 3-6
 • Okulary 1-4
 • Naszyjniki 1-5
Faje w cenach jest to, że nie mają końcówek w stylu 0.99. Zatem łatwo sobie wszystko policzyć nawet w pamięci. Jednak jeśli macie z tym problem, to nic strasznego. Co chwilę można spotkać osoby, które przeglądają swój koszyk z komórką w ręku i skrupulatnie podliczają „stan licznika”. 
 
Przymierzalnia
Przymierzalnie to… horror. Ale nie na obsługę czy stan ich czystości. Oczywiście ze względu na kolejki. Jeśli jesteście na zakupach w sobotę, to trzeba postać minimum 30 minut. A to i tak przy pewnej dozie szczęścia. 
W tym miejscu wskazówka dla mężczyzn. Panowie nie muszą stać aż tyle, ponieważ kolejka do męskiej przymierzalni jest oddzielna niż do damskiej. Większość panów o tym nie wie i stoją biedaki wśród kobiet, dopóki ktoś z obsługi się nie zlituje i nie podejdzie informując o tym ułatwieniu. 
Z obsługą dogadamy się naturalnie po niemiecku, angielsku, a czasem także po hiszpańsku. Niech nas nie zdziwi także to, że co chwilę będziemy mijać kogoś kto posługuje się mową polską. W soboty tak 30% osób robiących zakupy to Polacy. 
Warto wiedzieć, że przymierzalnia jest zarówno na parterze jak i na piętrze. Warto sprawdzić, w której jest akurat mniej ludzi, ponieważ może się okazać, że w tej na piętrze kolejka jest o połowę krótsza.
 
Kasy
Przeprawa do kas jest szybka, przyjemna i prosta. Jedna wspólna kolejka (uwielbiam to rozwiązanie), która idzie naprawdę błyskawicznie. Obsługa miła i pomocna. Zapłacimy naturalnie gotówką lub kartą. 
 
Zdjęcia
Na koniec kilka fotek jak to wygląda w rzeczywistości. Parter cały zarezerwowany jest dla pań. Na piętrze znajdziemy ubrania, buty i dodatki dla mężczyzn, a także dodatki do domu oraz ubrania dla dzieci i młodzieży. 
 
primark berlin primark berlin
primark berlin primark berlin
primark berlin primark berlin
primark berlin primark berlin
 

Podsumowanie informacji o Primarku w Berlinie

Jeśli jesteście w Berlinie, a stroje w przystępnych cenach są dla Was czymś ważmy, myślę, że naprawdę warto wybrać się do Primarka. Naturalnie ze względu na ceny, ale także na bardzo fajne ciuchy, których u nas niejednokrotnie jeszcze nie ma. Z pewnością dotrą i do nas, ale warto i miło jest mieć świadomość tego, że kupiliśmy sobie coś, czego nie mają inny.
 
Informacje o Primarku w Pigułce
 
Adres Walther-Schreiber-Platz 1, Berlin
Godziny otwarcia Pon-Sob. 09:00 do 21:00
Dojazd

Metro: U9 w kierunku Rathaus Steglitz. Wysiadamy na stacji  Walther-Schreiber-Platz

Taxi:  Około: 17 Euro, około 30 minut. 

Samochód: Około 30 minut, parking bezpłatny
 
Miłej wycieczki!