Wygodne buty na poniedziałek

Opublikował Bloger 26/07/2016 0 Komentarzy

Jeśli dziś poniedziałek, to włóż wygodne buty

 

„Nie lubię poniedziałków”, to sformułowanie to już legenda. Serwisy społecznościowe zaczynają żyć w piątek wieczorem wszelkiej maści „piątuniami i piąteczkami” aby poprzez spokojne weekendowe dni znów powrócić do życia ze zdwojoną siłą z początkiem tygodnia. Niestety poniedziałkowy poranek nie jest już taki ochoczy i entuzjastyczny, a często wręcz jest nazywany najgorszym dniem spośród pozostałych. A co gdyby tak receptą na dobry poniedziałek były wygodne buty? Na nasz nastrój składa się wiele rzeczy: to jak spędziliśmy weekend, co jedliśmy, co piliśmy ( i ile zawierało procentówJ ? ), ale też to jak jesteśmy ubrani i jakie buty mamy na nogach.

 

Wygodne buty receptą na dobre samopoczucie

 

Poniedziałków nie lubimy z tego względu, że kojarzą nam się z konkretnymi obowiązkami na które nie mamy zazwyczaj ochoty: szkoła, uczelnia lub praca. We wszystkich tych miejscach, mimo, że czasem nie mamy ochoty, pojawiamy się jednak regularnie. Czy zastanawialiśmy się jednak jaki wpływ na nasze samopoczucie ma nasze obuwie? Lekkie i komfortowe trampki to całkiem inaczej spędzony dzień niż cały dzień w wysokich botkach. Może warto przy poniedziałku zastanowić się odrobinę dłużej jakie buty założyć do swojej stylizacji. Jeśli kochasz szpilki lub dress code w Twojej pracy wymaga aby nosić buty na wysokim obcasie, to może warto aby zacząć tydzień od butów z niskim obcasem lub na słupku. Jeśli natomiast idziesz do szkoły czy na uczelnię to dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie tygodnia wygodnych tenisówek lub creepersów. Twoja efektywność zależy przede wszystkim od dobrego samopoczucia, a ono z kolei buduje się poprzez zwrócenie uwagi na szczegóły. Niestety nocy przedłużyć się nie da, a i kawą nie można w nieskończoność pobudzać się do życia. Zwróć uwagę czy buty pasują do stroju, czy są wygodne, lekkie, czy łatwo się zakładają i ściągają. Gdy masz tylko odrobinę swobody i taką możliwość buty możesz na chwile zdjąć i pozwolić nogom odpocząć jeszcze bardziej. Dlatego ważne jest aby zakładały się szybko i niezauważalnie.

 

Buty na wieczór

 

Pamiętaj też, że poniedziałek nie kończy się wraz z zakończeniem obowiązków w pracy/szkole. Jest jeszcze cały wieczór, który możesz spędzić na dwa sposoby: przemęczona i ucieszona, że ten dzień się już wkrótce zakończy. Możesz też bardziej aktywnie spędzić te kilka godzin, do czego zachęcamy. W tych wieczornych aktywnościach podobnie jak przez resztę dnia ważne jest obuwie jakie założysz. Jeśli jesteś aktywna to doskonale wiesz, że buty sportowe muszą być wygodne. Z pewnością już takie masz. Jeśli nie to sprawdź tutaj, a z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Z kolei aby nie forsować nóg i czuć się świeżo do końca dnia zachęcamy do przestrzegania tych samych rad co we wcześniejszej części artykułu. Czyli zrezygnuj z wysokiej szpilki (ten jeden dzień, może ona mieć 3 cm mniej niż nosisz zwykle), a jeśli zakładasz buty sportowe to najlepiej niech to będą tenisówki slip on, tak aby szybko w nie wskoczyć oraz równie szybko wyskoczyć.

 

Jeśli jednak nie przekonaliśmy Cię do tego, że poniedziałkowy wieczór warto spędzić poza domem, to pamiętaj o jednym… chodząc po domu też stoisz przed dylematem: na boso czy w ciapach? Wybierz rozsądnie :)

 

My ze swojej strony zachęcamy aby poniedziałek był równie radosnym dniem jak każdy inny. Jeśli tego dnia założysz odpowiednie buty, to z pewnością będzie to jeden dodatkowy argument aby zapomnieć o sformułowaniu „nie lubię poniedziałków”.